&domain Mądre dziecko - portal o rozwoju i edukacji dzieci
        Strona Główna
        Artykuły
        Artykuły naukowe
        Zdrowie
        Opiekunki
        Program Niania
        O nas
        Współpraca
        Kontakt
        Studenci - Publikacje
        Recenzje

    Email:
    Hasło:Zarejestruj sie!

Zapomniałeś hasła?

Mamy jako rodzice istotny wpływ na rozwój naszego dziecka.


Możemy w dość istotnym stopniu go stymulować, wzmacniać, ale trzeba to robić w umiejętny sposób. Tak, aby to była dla dziecka przyjemność, a nie oznaczałoby to łamania jego woli. Wbrew pozorom to bardzo łatwe. Niniejszym oddajemy w Państwa ręce portal www.madredziecko.com, który będzie zachęcał Państwa do rozwoju Państwa pociech i proponował konkretne działania, aby Państwa dziecko było mądrzejsze, samodzielne radzące sobie z własnymi problemami oraz w efekcie w swoim życiu bardziej szczęśliwe.

Ideą naszego portalu jest: wspomagać rozwój i edukację dzieci oraz chronić przed czynnikami szkodzącymi ich prawidłowemu rozwojowi psychofizycznemu.

Dziecko ma naturalny instynkt, aby się rozwijać. Najlepiej rozwijać poprzez zabawę. Wszystkie dzieci są inteligentne, tylko czasami trzeba im pozwolić się rozwijać (np.: pozwolić bawić się pilotem telewizora, lub dotykać sprzętu Hi-Fi, trzaskać pokrywkami o siebie, nie karać za „kreatywne” rysunki na świeżo pomalowanej ścianie) i wspomóc rozwój ich umiejętności! Bardzo dużo zależy od naszego pozytywnego nastawienia od cierpliwości, które to stany są czasami ciężko osiągalne w nadmiarze pracy i psychicznym i fizycznym zmęczeniu. Ale, gdy to się nam uda, efekty obserwowalne na Naszym dziecku będą wspaniałe.

Niektóre dzieci już dość wcześnie precyzują swoje zainteresowania, niektóre później. Wydaje się, iż niektórym dzieciom rozwój niektórych umiejętności przychodzi lżej, a innym ciężej. Dla rodziców wszystkich dzieci zainteresowanych tematyką stabilnego rozwoju emocjonalnego swoich pociech i wspomagania przyrostu ich umiejętności i wiedzy stworzyliśmy ten portal, aby jednoczyć rodziców o podobnych zainteresowaniach, podobnych problemach, podobnych pasjach, które chcą rozwijać wspólnie ze swoimi dziećmi i innymi rodzicami.

To co Państwu oferujemy to przede wszystkim dostęp do artykułów dających rzeczywistą jakość tzn. idących głębiej w pewne tematy związane z rozwojem i edukacją dzieci. Podejmujące trudne problemy np.: problemy rozwojowe, tematy które się przemilcza, jak np.: szkodliwy wpływ reklam telewizyjnych na dzieci, lub które stanowią tematy trudne dla poszczególnych rodziców, np.: nadpobudliwe dziecko lub dziecko, które nie wiadomo czemu ma trudności z nauką w szkole (patrz np.: artykuły o wzorcach przyswajania wiedzy).

Jednocześnie chcemy w gromadzonych dla Państwa artykułach nie tylko opisać problem, ale także zaproponować konstruktywne działania mające za zadanie go usunąć. Co więcej, w dużej mierze skupiamy się na sposobach pomnażania intelektu i inteligencji dziecka, propononujemy różne sposoby wzmocnienia emocjonalnego dzieci, ich np.: samodzielnego radzenia sobie z problemami.

Zwracamy uwagę, iż artykuły przechodzą tzw. ”kontrolę jakości”, w której nie dopuszczane są opracowania słabe, mało wnoszące lub w zdecydowanie niewystarczający sposób opisujący określone zjawisko. Pozwala to na utrzymywanie, określonego poziomu jakości pozostawionych do Państwa dyspozycji tekstów. W ich doborze kierujemy się przede wszystkim dwoma kryteriami, istotnością tematu w rozwoju, edukacji i ochroną przed szkodliwymi czynnikami dla rozwoju psychofizycznego dzieci, a następnie praktycznością informacji, czyli przekazaniu Państwu wiedzy i doświadczeń umożliwiających zastosowanie uzyskanej wiedzy w praktyce.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do podzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą i napisania własnego artykułu, który udostępnimy wszystkim na portalu.

Umożliwimy Państwu stały kontakt z ekspertami z różnych obszarów: psychologia, pedagogika, logopedia itd., aby mieli Państwo możliwość zasięgnąć opinii eksperta w Państwa konkretnej sprawie, dylemacie, czy obserwacji.

Sklepik portalowy oferuje zabawki, które z jakichś powodów rozwijają dzieci. Przy każdym produkcie jest podana informacja, który aspekt dana zabawka rozwija najbardziej i dlaczego jest to ważne w całościowym rozwoju Państwa dziecka. Następnie można tam znaleźć książki pomagające rodzicom zrozumieć jak wspomagać rozwój swoich dzieci.

Tak więc aspekt edukacji i rozwoju jest głównym kryterium doboru. Chcielibyśmy, aby mieli Państwo świadomość, iż sklepik oferuje specjalnie przez nas wybrane i sprawdzone zabawki i książki lub sprawdzone przez rodziców, tak więc oferta poddawana jest selekcji, nie oferując Państwu co się da. Jednocześnie jesteśmy świadomi, iż nie jesteśmy w stanie poznać zalet wszystkich produktów i książek o charakterze edukacyjnym dla dzieci i rodziców, dlatego prosimy Państwa o pomoc w tym zakresie, czyli o zgłaszanie nam, że warto byłoby dodać do naszej oferty np.: tą lub inną zabawkę, którą Państwo uważają, za mającą szczególnie dobry wpływ na Wasze dziecko pod kątem Jego rozwoju.

Ponadto, do Państwa dyspozycji zostawiamy forum, na którym zachęcamy do prowadzenia wszelakich dyskusji wśród ich uczestników.

Dzięki bezpłatnemu zapisaniu się do naszego portalu (rejestracja) będą Państwo otrzymywać pocztą elektroniczną biuletyn, a w nim:

  • informacje o nowych artykułach pojawiających się na portalu,
  • zniżki na zakupy w sklepiku portalowym,
  • bieżące informacje związane z różnego rodzaju programami rozwoju odbywającymi się w Polsce, w Państwa okolicy, w których Państwa dziecko będzie mogło uczestniczyć, a także o wszelkich aktualnych informacjach związanych z szeroko rozumianą tematyką rozwoju, edukacji i ochrony dzieci.

Będziemy się starać pomagać Państwu, a przez to Państwa dzieciom, ponieważ chcemy, aby nasze polskie dzieci były coraz mądrzejsze i szczęśliwsze.

Na koniec chciałbym dodać, że nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie życzliwość i wysiłek wielu osób, którzy wspierają nas swoją wiedzę, doświadczeniem, udostępniają artykuły oraz którym po prostu, tak jak nam, zależy na mądrości, prawidłowym rozwoju emocjonalnym i szczęściu wszystkich dzieci. Za to im WSZYSTKIM serdecznie dziękujemy.

Redaktor naczelny
Ostatnio dodane artykuły

Obowiązkowe szczepionki upośledzające dzieci
Telefon komórkowy groźny dla dziecka
Z dzieckiem w bezpieczną podróż
Wygrana wojna o dziecięce serduszka
Jak uodparniać i hartować dziecko?
Właściwa dieta a umysł dziecka
Alternatywne sposoby żywienia dzieci na przykładzie diety wegetariańskiej
Wiejskie mleko może chronić dzieci przed astmą i katarem siennym
Karmiąc dzieci matki zmniejszają ryzyko wystąpienia u siebie ataku serca
Pokaż jak mnie kochasz, a ja Ci zaufam
Najczęściej czytane artykuły

Uwodzicielska Barbie
Zmiany rozwojowe niemowlaka
Zabawy fundamentalne - znakomity program edukacyjny dla dzieci w wieku 0-6 lat
Pomigaj mi, mamo! Język migowy u niemowląt fenomenalnie działa na rozwój mowy i rozwój intelektualny
Inteligencja emocjonalna – jak to działa i co to takiego?
Skutki picia w ciąży bywają dramatyczne…
Telefon komórkowy groźny dla dziecka
Skarbonki w krótkich majteczkach
Odkrycie metody Wygotskiego
Dlaczego muzyka jest ważna w okresie prenatalnym oraz niemowlęcym?
Copyright © 2006-2009. All rights reserverd! Get Firefox